( دستگاه لیزر دستگاه لیزر خرید نخل سیکاس (

برای کسب داده ها اکثر در هنگام ( خرید نخل سیکاس ( اطلاعات تحت موثر خواهد بود .

مشخصات :

واژه و کلمه سیکاس یک اسم تیپی است و به گیاهانی از خانواده Cycadها اطلاق می گردد . سیکاس متبوع ما و سیکاسی که اکثر در جمهوری اسلامی ایران کشت شده با نام Cycas revoluta علمی و از خویشان دور پالم‌ها به شمار میرود .

سیکاس درون سوئیت

گیاهی مضاعف متقارن است با برگهای براق و سبز تیره که روی تنه کلفت معمولا پرزدار قرار گرفته‌اند . به طور معمول قطر تنه در حدود ۲۰ سانتی متر می شود اما بیش از این نیز می‌شود . قطر تنه در گیاهان جوان کم است , اما با بالا رفتن سن قطر تنه هم بالاتر میرود و شکل نخل به خود میگرد . در گیاهان کهنسال طول به ۶ – ۷ متر ( بیش تر از ۲۰ فوت رشد ) می‌رسد , البته در کل گیاهی است مضاعف کند رشد و نیاز به حدود ۵۰ – ۱۰۰ سال برای رسیدن بدین ارتفاع دارااست . ( در کشور‌ایران بیشتراز ۸۰ تا ۱۰۰ سال از ورود این گیاه نمیگذرد و مسن‌ترین سیکاسهای جمهوری اسلامی ایران اغلب , قدی فراتر از ۲متر ندارند ) .
تنه گهگاه می تواند چند توشه منشعب شده در فیض ساخت تعدادی راز برگ بکند .

سیکاس فضای سبز

برگ ها سبز نسبتا براق و در حدود ۵۰ – ۱۵۰ سانتی متر ارتفاع دارا هستند . اکثر وقت ها کشت و فعالیت سیکاس در مزارع آن برای ساخت برگ سیکاس است که بریده شده و سبز آن در تزئینات مدل دستگاه لیزر و اتومبیل عروس و برگهای کم آب شده در ایجاد اثرها هنری دستگاه لیزر خشک مصرف می شود .

در طول وقتی که گیاهان از سن باروری میباشند . برگها به صورت دستگاه لیزر ‌هایی با انرژی آب : ( صورت دستگاه لیزر های دستگاه لیزر رز , با محل پیوستن یکسان و در مسیر یک دایره به قطر تقریبی ۱ متر ) قرار می‌گیرند . معمولا سالانه یکبار یا دوبار از محل انتهای ساقه ( که در واقع شکلی شبیه مخروط دارااست ) برگهای برنا و تازه ظاهر میشوند . این برگها با همدیگر به مرور بالا می‌آیند و به این ترتیب طول گیاه چند‌سانتی‌متر بیش تر میگردد . معمولا برگهای خصوصی قبل به مرور رنگ زرد می گردد و از دربین میرود یا این که باغبان خود آن ها را می‌چیند . به این دلیل‌که در سالی که از قدمت این برگها میگذرد زیبایی خویش را نسبت به برگهای برنا از دست داده‌اند .

سیکاس تنومند و زیبا

سیکاس از خانواده‌ Cycadaceae است , تک لپه‌ای و دو مبنا است ( گیاه سیکاس نر از گیاه سیکاس ماده جدا است و برای گرده افشانی نیاز به هر دو موجود است . سیکاس نر دستگاه لیزر ی به صورت کله قند بلند می سازد و سیکاس ماده دستگاه لیزر ی کروی شکل به وجود می آورد که به وسیله حشره ها , باد یا آدم قابل گرده افشانی است )

سیکاس به جهت رشد کم‌ , گیاهی نسبتا لبریز قیمت و از لحاظ زیبایی و شکیل بودن گیاهی گران‌قیمت و تشریفاتی به حساب میرود و اکثر زمان ها زینت بخش سالنهای بزرگ ادارات مکانهای تجاری و خانگی است .

شیوه نشر :
سیکاس بوسیله بذر یا این که قطع کردن پاجوش‌هایی که خویش گیاه به وجود می آورد انتشار میشود .

کاشت بیرونی :
سیکاس در باغبانی گرمسیر از محبوب‌ترین نخلهاست و در شمال کشور ایران ( گیلان و مازندران ) و راءس و جنوب جمهوری اسلامی ایران ( در مناطقی که موقعیت محیطی مهیا شود ) قابل کشت در باغچه و فضای سبز است .

سیکاس در فضای آزاد

کاشت آپارتمانی :
ازآنجاکه سیکاسها نوروروشنایی زیادی حتمی دارا‌هستند در سوئیت و خانه یا پاسیو میباست در محل پر‌نور با حداکثر نوروفروغ ممکن قرار داشته باشند . حدالامکان در تابستانها درصورتی که موقعیت اجازه دهد بهتر است گیاه را به بیرون از منزل منتقل کرد و مدتی را معرض حالت طبیعی قرار بخشید .
آب پاشی دستگاه لیزر دان قبلی از کم آب شدن خاک و خاک نرم و حاذق برای گیاه واجب است .

آفات و بیماریها :
شپشکهای سپردار به برگها و شپشکهای دیگر معمولا به پیاز برنا و ساقه آن یورش می کنند . زنگها و دیگر بیماریها قارچی نیز برگها را آرم میروند .

عکس های از سیکاس :

سیکاس 1
سیکاس 1
سیکاس 2
سیکاس 2
دستگاه لیزر دهی سیکاس نر
دستگاه لیزر دهی سیکاس نر
بذردهی سیکاس ماده
بذردهی سیکاس ماده
بذردهی سیکاس ماده 2
بذردهی سیکاس ماده 2
سیکاس 3
سیکاس 3
سیکاس 4
سیکاس 4
سیکاس 5
سیکاس 5